Graag uitbreiding aanvullende lestijden "Rand & Taal" naar Halle-Viloorde!

Share |

In de commissie onderwijs interpeleerde collega An Michiels Minister Smet over de toestroom van anderstalige leerlingen in de scholen in Halle-Vilvoorde. Deze instroom brengt een aantal specifieke problemen met zich mee.

Ann Brusseel: "De taalproblemen vragen een specifieke aanpak. In de 19 gemeenten van de Brusselse Rand is het nu reeds mogelijk om extra ondersteuning te krijgen door aanvullende lestijden 'Rand en Taal'. Halle en Vilvoorde behoren echter niet tot die 19 gemeenten, maar hebben met dezelfde problemen te maken. De schoolteams in de Nederlandstalige basisscholen komen daardoor onder een toenemende druk te staan."

Daarom vroeg Ann Brusseel samen met haar collega's Irina De Knop, Gwenny De Vroe, Marleen Vanderpoorten en Sven Gatz in een met redenen omklede motie om de doelgroep betreffende de toekenning van aanvullende lestijden voor de integratie van anderstaligen aan de basisscholen, uit te breiden naar alle gemeenten van Halle-Vilvoorde.

Deze motie werd op 24 maart 2010 verworpen in de plenaire vergadering.

Lees hier de interpellatie van An Michiels over de toestroom van anderstalige leerlingen in de scholen in Halle-Vilvoorde.

Tekst met redenen omklede motie 430 - toestroom anderstale leerlingen Halle-Vilvoorde.

Dossierverloop

Ann op Facebook & Twitter

   twitter_4_0.png

Nieuwsbrief Ann Brusseel

Schrijf je in op de nieuwsbrief, dan sturen we je regelmatig een overzicht van de nieuwste berichten & activiteiten.

Nieuwsbrief Voorjaar 2012

Download hier de recent uitgezonden nieuwsbrief:

Agenda

Spaanse avond, zaterdag 16 juni 18-23u , GC De Rinck, Dapperheidsplein 7, 1070 Anderlecht

Ann Brusseel op Twitter

@eenfrisseblik naar het schijnt hebben ze daar nog volk nodig ;)
3 hours geleden
@PatrickDewilde vanwaar de verpleegsters ook komen, tegen dat jij daar ligt, worden avances strafbaar gemaakt.
4 hours geleden
@JDeMeulemeester onzin, dat staatsapparaat is er al, het wordt overbelast met bureaucratie. Nog meer regels= nóg meer staatsapparaat.
4 hours geleden
@JDeMeulemeester @ninapagan maar Jan, al dat personeel is er nu toch ook al? Alleen levert het mij geen veilige en nette stad op!
4 hours geleden
@DenysJan knetter. Btw: mooie repo van randstadt actie in Portugal onlangs op #terzaketv
4 hours geleden

Gebruikerslogin